Notice: Undefined variable: style in /home/ndcscoeo/public_html/plugins/system/ijseo/ijseo.php on line 43
Contemporary dance - DANCE FAMILY - Студия танцев на Троещине и Воскресенке
  • г. Киев ул. Милославская, 6 | ул. Курнатовского, 22| ул.Харьковское шоссе, 19
  • (095) 729-71-73;  (099) 611-09-33

Contemporary dance

Контемпорарі — напрям сучасного танцю, який зародився на початку 20 століття в США в результаті бажання танцівників знайти нові засоби виразності на відміну від строгості класичного балету і легковажності естрадного танцю

Contemporary dance ( «контемпорарі» або в розмовному варіанті «контемп») - одне з нових напрямків сучасного танцю, який поєднує в собі елементи класичного балету, джаз-модерну,східного мистецтва руху, йоги, та елементи різних технік культури контемпорарі

Контемп - це той танець, який не має певної форми стилю, тому що головне в ньому - самовираження. Контемп це наче малювати власним тілом, це експресіонізм в світі танцю. і у кожного картина - абсолютно індивідуальна, неповторна, адже цей танець базується на відчуттях. 

Якщо класичний танець - це строгі форми вираження, то в контемпорарі відбувається чергування напружених м'язів з різким скиданням, розслабленням, різкі зупинки, падіння і підйоми, робота з диханням.

Ще однією відмінною рисою цього стилю є те, що він танцюється босоніж (або в носках)

Стереотип «починати займатися контемпом потрібно з дитинства, далі вже пізно»

У сучасному світі контемпом займаються не лише професійні танцівники, але й люди, які не мали раніше до танців жодного стосунку. Оволодіти даним стилем може будь-хто. Для цього не потрібна спеціальна підготовка. Головне - навчитися розуміти голос свого тіла. А танцювати можна контемп під будь-яку музику.Відсутність рамок дозволяє повністю розкрити себе, дарує приголомшливі фізичні можливості, зовнішній вигляд вашої мрії, незабутні відчуття. Людина починає з великою повагою і любов'ю ставитися до себе, як до особистості, до свого тіла, до навколишнього світу.

КОНТЕМП ЦЕ НЕ ДЕПРЕСИВНО, НЕ ТІЛЬКИ ЛІРИЧНО, І НЕ ПОВІЛЬНО

Тут все залежить від тренера і постановника. Контемп можна і під рок станцювати, якщо педагогу так захочеться. Але на жаль, у нас в Україні є стереотип, що контемп це танець для грусних і тільки для тих в кого є шпагат. 

Насправді ж, лірично можна станцювати і хіп хоп, і брейкінг, і власне контемп. будь яким стилем можна передати і позитивну історію, і більш чуттєву, інтелектуальну, або експериментальну.

А розтяжка потрібна в усіх стилях для виконання більш складних елементів. Гарна розтяжка є обов’язковою вже тоді, коли танцівник переходить на про рівень. 

Як я вже казала вище, тут все залежить від педагога. Каріна володіє 15 техніками контемпорарі, просто обожнює свій стиль і показує його учням з максимально усіх сторін. На ринку України мало хто може стати поруч з її знанням 

в своїй творчості вона любить розповідати пристрасні, юмористичні та динамічні історії. Вона каже: «так, в контемпі однозначно треба думати, але навіщо думати тільки про сумне?» 

Яку користь приносить контемп?

Особливу увагу під час танцю приділяється:

- Звільнення від м'язових затискачів

- Розслаблення і звільнення суглобів

- Вибудовування хребта, осанки

- Налагодження зв'язків між центром тіла і його кінцівками

- Соціалізація 

- Звільнення від емоційних зажимів

-Гарна фізична форма, естетичне тіло

-Розвиток володіння своїм тілом 

-Самопізнання 

-Під час танцю необхідно стежити за: диханням, усвідомленням свого тіла, переміщенням свого тіла в просторі, якістю руху, швидкістю і силою руху.

Під час танцю також можлива ще робота з голосом.